Wszystkich Świętych - pamiętamy!

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH.  PAMIĘTAMY!

1 i 2 listopada to czas, kiedy wspominamy naszych bliskich, którzy już odeszli, dekorujemy groby, palimy znicze.

W dniu 28 października 2022 roku grupa uczniów z klasy ósmej udała się do Wieliczki, aby posprzątać i udekorować groby zasłużonych wieliczan: Andrzeja i Alojzego Procnerów oraz Jana Hojarczyka. Nasza szkoła w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem „Klub Przyjaciół Wieliczki” opiekuje się tymi grobami od 2019 roku. Po zapaleniu zniczy i zmówieniu modlitwy za dusze zmarłych udaliśmy się w miejsce spoczynku naszej  patronki, Zofii Stryszowskiej, aby pamięć o tej zasłużonej dla lokalnej społeczności oraz szkoły w Janowicach nauczycielce i kierowniczce żyła w świadomości naszej młodzieży.

W dniach poprzedzających listopadowe święta Samorząd Uczniowski włączył się w organizację kwesty na rzecz ratowania niszczejących zabytków wielickiego cmentarza.

Wszystkim zaangażowanym bardzo dziękujemy!