SKO w szkole

22 MAJA 2024

REGULAMIN SKO DZIAŁAJĄCEJ PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ

IM. ZOFII STRYSZOWSKIEJ W JANOWICACH

1. Szkolna Kasa Oszczędności działa pod patronatem Małopolskiego Banku Spółdzielczego w Wieliczce.
  2. Podstawowym celem SKO jest kształtowanie wśród uczniów nawyku systematycznego oszczędzania i racjonalnego gospodarowania posiadanymi środkami finansowymi.
  3. Opiekunami SKO w naszej szkole są panie: Ewa Korta i Małgorzata Staśko.
  4. W SKO pieniądze może oszczędzać każdy chętny uczeń.
  5. Do pomocy w kierowaniu SKO opiekun może powołać ucznia z klas V - VIII jako skarbnika klasowego, któremu powierzy obowiązek wpłat na książeczkę oszczędnościową.
  6. Założenie książeczki oszczędnościowej jest możliwe tylko po uzyskaniu zgody ze strony rodzica dziecka.
  7. W razie zgubienia książeczki SKO uczeń bezwzględnie musi zgłosić się do wychowawcy klasy lub opiekuna SKO, który na podstawie karty wpłat i wypłat ma obowiązek wystawić nową książeczkę SKO z napisem DUPLIKAT.
  8. Wypłaty będą dokonywane tylko do rąk uczniów za zgodą rodziców wyrażoną na piśmie (wzór zgody zostanie przekazany na ręce uczniów).
  9. Wypłatę gotówki zgłasza uczeń opiekunowi na dwa dni przed żądanym terminem.
  10. Wpłaty i wypłaty będą każdorazowo zapisywane w książeczce ucznia i mogą być dokonane tylko przez właściciela książeczki SKO lub jego rodzica.
  11. Na książeczkę SKO uczeń może wpłacić jednorazowo nie mniej niż 5 zł.
  12. Opiekun SKO będzie na bieżąco dokonywał wpłat pieniędzy przekazanych przez uczniów do Małopolskiego Banku Spółdzielczego w Wieliczce.
  13. Likwidacja książeczki może nastąpić w naszej szkole na wniosek rodzica właściciela książeczki.
  14. Uczniowie kończący edukację w naszej szkole są zobowiązani do zlikwidowania indywidualnego konta oszczędnościowego.
  15. Każdy członek SKO ma prawo uczestniczyć w konkursach i przedsięwzięciach SKO przeznaczonych dla jego grupy wiekowej.