Ślubowanie Klasy I

„Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły…” - pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Janowicach są już pełnoprawnymi uczniami.

W piątek 28 października 2022 roku odbyło się uroczyste „Ślubowanie i pasowanie na ucznia”. To był wyjątkowy dzień. Zanim jednak najmłodsi uczniowie zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. taniec, recytacja wierszy oraz udzielenie poprawnych odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Po zakończonej prezentacji uczniowie, w dowód uznania, otrzymali od starszych koleżanek złote medale, a zaproszeni goście zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały "egzamin pierwszoklasisty”.
Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonała Pani dyrektor szkoły – Bożena Tabor.
W ten sposób pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Zofii Stryszowskiej w Janowicach. Miłą niespodzianką dla dzieci okazały się pamiątkowe dyplomy, książeczki SKO oraz upominki przygotowane przez Panią dyrektor, rodziców i kolegów. Na zakończenie wszyscy goście oraz główni bohaterowie uroczystości spędzili czas na słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców.
Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a pierwszakom życzymy wielu sukcesów i mile spędzonych chwil w murach naszej szkoły.