Piknik Ekologiczny

Ekostrefa Wieliczka

W sobotę, 16 marca 2024 roku w Solnym Mieście odbył się piknik ekologiczny zorganizowany przez Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka wraz z zespołem Ekodoradców.

Uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w tym wydarzeniu. Przygotowano wiele atrakcji dla dzieci: gry, animacje, malowanie twarzy, aktywności plastyczne, zdrowe przekąski, dmuchany zamek.

W trakcie spotkania odbył się pokaz mody ekologicznej, którego pomysłodawcami byli uczniowie pracujący w Młodzieżowej Radzie Miejskiej. W pokazie pięknie zaprezentowały się dzieci z klasy pierwszej.

Podsumowaniem pikniku było rozdanie nagród w Ekokonkursie na ekoupominek: „Nie wyrzucaj, wykorzystaj” Niezwykle oryginalna i piękna praca naszego ucznia z klasy I – Filipa Jurkiewicza, przedstawiająca barwnego pawia, zdobyła w konkursie I miejsce.  Z kolei w kategorii przedszkolaków trzecie miejsce zajęła Milena Górnisiewicz.

LAUREACI KONKURSU NA EKOPREZENT
* kategoria przedszkola: 1. Amelia Baran, 2. Laura Ptak, 3. ex aequo Łucja Pirowska i Milena Górnisiewicz
* kategoria szkoły: 1. Filip Jurkiewicz, 2. Damian Kwinta, 3. ex aequo Antoni Budny i Natan Danek
* wyróżnienia: Filip Piwowarczyk, Paulina Rzepa, Kinga Marcinek, Martyna Oleś, Kornelia Sewioł, Alan Grzywacz, Oliwia Tulicka, Filip Karczmarczyk, Patrycja Satora.

Wszyscy, licznie uczestniczący w rywalizacjach konkursowych uczniowie zostali nagrodzeni.