Pierwszy dzień wiosny!

W dniu 21 marca 2024 roku uczniowie naszej szkoły przywitali długo wyczekiwaną wiosnę. „Wiosno, wiosno, przyjdź już do nas” to tytuł przedstawienia przygotowanego przez dzieci z klas I, II i III pod opieką wychowawczyń. Na scenie pojawili się młodzi aktorzy w kolorowych strojach, przebrani za zwierzęta znane wszystkim z polskich lasów i łąk. Zwierzętom towarzyszyły: wiatr, słońce i tajemnicza kukła – Marzanna, symbolizująca odchodzącą zimę. Dzieci tańcem i śpiewem zapraszały wiosnę, która wreszcie się pojawiła, w zielonej sukience i z naręczem tulipanów.

Występy naszych najmłodszych uczniów nagrodzono gromkimi brawami.

Po przedstawieniu z okazji powitania wiosny poruszony został bardzo ważny temat dotyczący oszczędzania wody i troski o naszą planetę. W dniu 22 marca świętujemy Światowy Dzień Wody, w aktywności związane z tym świętem i ekologią nasi uczniowie angażują się od dawna i są świadomi, że troska o naszą planetę jest obowiązkiem nas wszystkich.

W ramach miesiąca ekologii każda klasa przygotowała model małego ekosystemu – ogród w słoiku, którego rozwój możemy teraz obserwować. Uczniowie również bezbłędnie rozwiązali wszystkie ekologiczne zadania przeznaczone dla poszczególnych klas. We wspólnej nauce i zabawie wzięły udział także dzieci z Punktu Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego.

Na koniec zajęć klasy młodsze wraz z oddziałami przedszkolnymi udały się na spacer wiosenny , aby na dobre pożegnać zimę, a przywitać wyczekiwaną wiosnę.