Wycieczka do Centrum Edukacji Przeciwpożarowej

5 kwietnia 2024r. zerówkowicze udali się do Centrum Edukacji Przeciwpożarowej
w Dobczycach, gdzie wzięli udział w zajęciach na interaktywnej ścieżce edukacyjnej, podczas których uświadomili sobie, jakie zagrożenia mogą spotkać nas w życiu codziennym. Instruktor w prosty, a zarazem obrazowy sposób, uczył dzieci podstawowych zasad ochrony przeciwpożarowej oraz udzielania pierwszej pomocy. Dzieci dowiedziały się, czym jest czad, jak zachowywać się latem i zimą nad wodą, jak zapobiec pożarom lasów. Mieli również okazję wcielić się w rolę strażaków. Po odsłuchaniu prawdziwych nagrań zgłoszeń, dzieci niezwłocznie ruszyły do akcji ratunkowej. Pokonując tor przeszkód, dotarły do szatni, przebrały się w stroje strażackie, a następnie pobiegły do prawdziwego wozu strażackiego, którym ruszyły na akcję.
Finałem było wirtualne gaszenie pożaru.